o nas

# booka #Rafał Mikołajczyk komiks „Niezwyciężony” #wydawnictwo #książki #książki #ilustracje

Booka to nasz pomysł na życie! Wymyśliliśmy sobie wydawnictwo, które będzie zarówno naszą twórczą oazą i pracownią, ale też miejscem, w którym będziemy się mogli dzielić przemyśleniami na temat książek, naszymi zmaganiami wydawniczymi i całą naszą książkową przygodą.
Jesteśmy parą grafików/ilustratorów, która postanowiła tworzyć książki a potem je samodzielnie wydawać.

Klaudyna Sułek

Klaudyna Sułek

Klemens, grafik, ilustrator, autorka

Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP. Dla niej zrobić coś z niczego to żadne wyzwanie. To norma. Ma nieszablonowe podejście do świata i szósty zmysł skupiony na artystycznym działaniu. Książki to ujście dla miliona pomysłów i koncepcji siedzących w jej głowie. Szanuje ludzi, którzy potrafią słuchać, słucha osób, które mają coś do powiedzenia. Postrzegana za niepoprawną optymistkę.

Książka “Co widzisz” to jej debiut na rynku książki dla dzieci. Dla dzieci jest “ciocią Klemens” i szybko znajduje z nimi wspólny język.

Rafał Mikołajczyk

Mamut, grafik, ilustrator, komiksator

Oaza spokoju i studnia bez dna świetnych pomysłów w jednej osobie. Wykształcenie zdobył na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, grafik z pierdylionletnim stażem. Pamięta czasy nagrywania layoutów na dyskietki a nawet projekty pierwszego koła. Przez lata szlifował swoje zdolności żeby w końcu wyprzedzić swoją epokę o dobre kilka lat i ostatecznie odnaleźć się w tworzeniu komiksów. Konsekwentnie zaskakuje nie tylko wyjątkowymi pomysłami ale też niecodziennymi rozwiązaniami.

W wolnych chwilach lubi śpiewać Marsyliankę, zwłaszcza w wąskim gronie. Komiks „Niezwyciężony” to jego długo wyczekiwany debiut.

Książki tworzymy od ilustracji do publikacji

Uczestniczymy w całym procesie powstawania książki, dlatego zwracamy uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. W związku z tym możemy chyba stwierdzić, że to czyni z nas niejako ekspertów.

ilustracje

ILUSTRACJE
Rysujemy, malujemy, szkicujemy, tuszujemy i retuszujemy a na koniec digitalizujemy.

typografia

PROJEKTOWANIE KSIĄŻEK
Projektujemy od okładki do okładki. Układ, typografia, przygotowanie ilustracji.

ilustracje

SKŁAD I PRZYGOTOWANIE DO DRUKU
Cmyki, spady, składki – przygotowanie książki do druku to dla nas żaden problem.