co widzisz

Autor: Klaudyna Sułek
Wydawnictwo: self-publishing / Booka
data premiery: 01.06.2017
Liczba stron: 80
Format: 210x210mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN: 978-83-955214-0-9
Wydanie: I
cena: 31 zł

co widzisz - książka, która rozwija wyobraźnię

„Inspiracją do powstania książki, było drzewo wyglądające jak rzymski legionista i znajomy, który powiedział, że nigdy nie patrzył w ten sposób na świat… ale bardzo spodobało mu się jak ja go widzę. To drobne zdarzenie uzmysłowiło mi, że każdy z nas odbiera świat w inny sposób, że każdy widzi go inaczej i dla każdego co innego jest ważne.  I bardzo dobrze, dzięki temu nasz świat jest taki różnorodny i interesujący. Przecież po części, to my sami go tworzymy. Natura, przypadek – tak, ale często to właśnie nasza wyobraźnia sprawia, że świat zaczyna wyglądać inaczej. Dzieła sztuki, wynalazki, postęp – to wszystko jest zasługą wyobraźni. Pomyślałam więc o tym, żeby stworzyć książkę, która pomoże zainspirować dziecięcą wyobraźnię, pobudzi ją, ośmieli i wzmocni, żeby rosła i rozwijała się razem z dzieckiem. Mam nadzieję, że podczas wspólnego czytania także Rodzice znajdą chwilę odpoczynku i radości i na chwilę również oni wrócą do beztroskiego dzieciństwa.”

Klaudyna Sułek

 

Na czym polega wyjątkowość tej książki?

Za każdym razem, kiedy weźmiesz tę książkę do ręki, odkryjesz w niej coś nowego. Podczas pierwszego czytania nie da się dostrzec całego jej bogactwa. Wszystko to, co widzisz, zależy od wyobraźni, a wierszyki i ilustracje mają ją tylko pobudzać do działania.

co-widzisz-niebo
Głównym założeniem autorki było stworzenie takiej książki, która poprzez zaskakujące, pełne niespodzianek ilustracje, poruszy dziecięcą wyobraźnię.
ksiązka-wizualka3b-natuli
Dopełnieniem ilustracji są wierszyki, zachęcające do samodzielnego działania i odkrywania nowych, nieograniczonych możliwości.
co-widzisz-patyk
Książka powstała po to, by ośmielić i zainspirować kreatywność dzieci oraz pokazać, że najlepszą zabawką odganiającą nudę jest ich własna wyobraźnia, z której mogą korzystać zawsze i wszędzie.

 

ksiązka wizualka3 natuli
co widzisz prezenty natuli
deszcz

Książka „Co widzisz” to zbiór 12 wierszyków, które są dopełnieniem ilustracji.

Ilustracje zostały tak stworzone by rozwijać kreatywność a także inspirować wyobraźnię dziecka.

 
Tytuły wierszyków
Czy patrzysz czasem w niebo? / Deszcz / Plama / Kolor nieba / Gryzmoły / Cień / Punkt linia / Patyki / Wąż / Prezenty / Historyjka małego Radyjka / Wyobraźnia

napisali o książce:

Książka ”Co widzisz” zainteresowała mnie tym, że tutaj to wierszyki są dopełnieniem ilustracji.

„To nie jest taka typowa książka dla dzieci. Jest ona bardziej do oglądania i fantazjowania. „

Oprócz ilustracji są tu też wiersze i całe mnóstwo zagadek. Co widzisz, to tytuł i w zasadzie główna zagadka książki. „

Piękne książki dla dzieci mają bardzo ważne znaczenie w rozwoju młodego czytelnika. Żeby rozbudzać…

Wyjątkowa książka, która pobudzi Waszą wyobraźnię. Autorka za pomocą krótkich wierszyków uzupełnia…

patronat co widzisz:

czasdzieci_logo_nowe